ico_1 ico_2 ico_3
VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centras
Pramonės pr. 4A, Kaunas LT-51329
Tel./Faks.: +370 37 311 267
El.p.: info@kaunoratc.lt

Naujienos

Spausdinimo versija
2011-09-14 00:00:00

Tarptautinė konferencija „Atliekų mokestis Europos Sąjungos šalyse"


Š.m. rugsėjo 5 d. VšĮ Kauno regiono atliekų centro direktorius Kęstutis Balčiūnas dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Atliekų mokestis Europos Sąjungos šalyse", kuri vyko Poznanėje, Lenkija. Konferencijoje didžiausias dėmesys buvo skiriamas atliekų mokesčių įtakai savivaldybėms ir komunalinių paslaugų įmonėms. Renginio metu Lenkijos, Čekijos, Lietuvos savivaldybių ir atliekų tvarkymo įmonių atstovai skaitė pranešimus ir diskutavo apie šalių regionines atliekų tvarkymo sistemas, mokesčių už pilną atliekų sutvarkymą taikymą, jų įtaką savivaldybėms ir komunalines paslaugas teikiančioms įmonėms. Konferencijos dalyviai pasidalino savo žiniomis bei patirtimi atliekų tvarkymo srityje, aptarė atliekų tvarkymo sistemos tobulinimo galimybes, svarstė kokios priemonės būtų efektyviausios norint sumažinti atliekų kiekius bei mokesčius už jų sutvarkymą.

VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centro direktorius skaitė pranešimą tema „Atliekų tvarkymo tarifai ir rinkliavos Kauno regione". K. Balčiūnas konferencijos dalyvius supažindino su Kauno regiono atliekų tvarkymo ir finansavimo sistema bei jos funkcionavimo ypatumais, išskyrė kokiais principais veikia ir kaip sąveikauja savivaldybių komunalinių atliekų tvarkymo bei regioninė komunalinių atliekų tvarkymo sistemos.

Pristatymo metu pagrindinis dėmesys buvo skiriamas vietinėms rinkliavoms ir tarifams už komunalinių atliekų sutvarkymą, t.y. kas juos sudaro, ką jie padengia, pagal ką jie apskaičiuojami, kokie skaičiavimo būdai įtaikomi. Palyginimui buvo pateikta Kauno regiono savivaldybėse taikomi atliekų tvarkymo tarifai ir rinkliavos bei komunalinių atliekų sutvarkymo kainos, buvo išskirta kokios atliekos yra tvarkomos nemokamai.

 

Atliekų tvarkymo tarifai ir rinkliavos Kauno regione