ico_1 ico_2 ico_3
VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centras
Pramonės pr. 4A, Kaunas LT-51329
Tel./Faks.: +370 37 311 267
El.p.: info@kaunoratc.lt

Naujienos

Spausdinimo versija
2011-09-29 00:00:00

Kėdainių gimnazijos moksleivių ekskursija Zabieliškio regioniniame sąvartyne ir atliekų priėmimo aikštelėje


 

 

Š.m. rugsėjo 26 d. Zabieliškio regioniniame sąvartyne (Zabieliškio km., Pelėdnagių sen., Kėdainių r.) bei Kėdainių stambių gabaritų bei pavojingų atliekų priėmimo aikštelėje (J. Basanavičiaus g. 97A, Kėdainiai) lankėsi Kėdainių Šviesiosios gimnazijos moksleivių grupė. Moksleivių tikslas: susipažinti su sąvartyno bei atliekų priėmimo aikštelės veikla.

Nuo 2009 metų vidurio, įgyvendinus „Kauno regiono atliekų tvarkymo sistemos sukūrimas" projektą (Nr. 2004/LT/16/C/PE/001) bei atlikus sąvartyno rekonstrukcijos darbus į Zabieliškio sąvartyną atliekos vežamos iš trijų savivaldybių: Raseinių, Kėdainių ir Jonavos rajonų. Sąvartynas įrengtas laikantis ES aplinkosauginių reikalavimų.

Ekskursijos metu VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centro darbuotojai papasakojo kaip Zabieliškio regioniniame sąvartyne tvarkomos atvežtos atliekos. Visos į Zabieliškio sąvartyną atvežamos komunalinės atliekos yra rūšiuojamos specialioje rūšiavimo linijoje. Čia iš bendro atliekų srauto yra atskiriamos perdirbimui tinkamos antrinės žaliavos: popierius, plastikas bei stiklas. Išrūšiuotos antrinės žaliavos perduodamos atliekų perdirbėjams. Sąvartyno teritorijoje esančioje statybinių ir griovimo atliekų priėmimo aikštelėje kaupiamos statybinės atliekos, kurios vėliau panaudojamos statybose, kelių tiesimui. Žaliųjų atliekų aikštelėje kaupiamos žaliosios atliekos yra kompostuojamos, vėliau kompostas panaudojamas sąvartyno rekultivacijai arba Kėdainių miesto žaliųjų plotų tvarkymui, stambios šakos smulkinamos ir iš jų gaminamas biokuras.

Kėdainių mieste esančioje stambių gabaritų ir pavojingų atliekų priėmimo aikštelėje moksleiviai domėjosi kokias atliekas galima atvežti į atliekų priėmimo aikštelę, ar gyventojai daug atveža atliekų ir kokių daugiausiai. Atliekų priėmimo aikštelėse namų ūkio atliekos, išskyrus komunalines, iš gyventojų priimamos nemokamai.

Ekskursijos metu gimnazistams buvo aiškinama rūšiavimo svarba ir nauda dabarties ir ateities kartoms. Susitikimo pabaigoje moksleiviams buvo padalinta informacinė medžiaga apie žaliųjų atliekų kompostavimą bei komunalinių atliekų rūšiavimą.