ico_1 ico_2 ico_3
VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centras
Pramonės pr. 4A, Kaunas LT-51329
Tel./Faks.: +370 37 311 267
El.p.: info@kaunoratc.lt

Naujienos

Spausdinimo versija
2012-05-31 00:00:00

Kauno J. Urbšio katalikiškos vidurinės mokyklos moksleivių ir mokytojų ekskursija į Lapių regioninį sąvartyną


Š.m. gegužės 30 d. Lapių regioniniame sąvartyne lankėsi Kauno J.Urbšio katalikiškos vidurinės mokyklos moksleivių ir mokytojų ekskursija. Grupė šios mokyklos moksleivių, su mokytojų pagalba, mokykloje vykdo projektą „Rūšiuok", kuriuo siekiama surinkti kuo daugiau informacijos apie atliekų tvarkymo sistemą Kauno regione ir surinktas žinias paskleisti mokyklos bendruomenei. Tuo tikslu moksleiviai bei mokytojai ir apsilankė Lapių regioniniame sąvartyne. Ekskursijos metu VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centro ir Lapių regioninį sąvartyną eksploatuojančios įmonės UAB „Kauno švara" atstovai svečius supažindino su dabartine atliekų tvarkymo sistema Kauno regione, kuri buvo sukurta įgyvendinant ES lėšomis finansuojamą projektą „Kauno regiono atliekų tvarkymo sistemos sukūrimas". Šio projekto vertė siekia 84,360 mln. Lt be PVM, iš kurių ES dalis sudaro beveik 47,370 mln. Lt be PVM, LR biudžeto dalis - 25,328 mln. Lt be PVM, Kauno RATC dalis - 11,662 mln. Lt

Ekskursijos dalyviai domėjosi kaip veikia sąvartynas, ar jis nedidina gruntinių vandenų, oro taršos. Lapių sąvartynas, įgyvendinant minėtą projektą buvo rekonstruotas atsižvelgiant į ES ir Lietuvos aplinkosauginius reikalavimus, įrengtos filtrato surinkimo, nudujinimo sistemos.

Kadangi pagrindinė moksleivių vykdomo projekto „Rūšiuok" idėja - atliekų rūšiavimas, nemažai klausimų buvo sulaukta apie rūšiavimo sistemą, kaip ji veikia, ar į sąvartyną atvežamos atliekos yra išrūšiuotos. Lapių regioniniame sąvartyne visos atvežamos atliekos yra rūšiuojamos, o surinktos antrinės žaliavos, tinkamos antriniam panaudojimui, perduodamos perdirbėjams. Ateityje, įgyvendinant ES lėšomis finansuojamą projektą „Kauno regiono atliekų tvarkymo sistemos plėtra" planuojama pastatyti mechaninio biologinio apdorojimo įrenginius, kuriuose visos komunalinės atliekos bus išrūšiuojamos ir tik labai maža dalis atliekų, netinkamų nei perdirbimui, nei kompostavimui bus vežamos į sąvartyną. Planuojama, jog įgyvendinus šį projektą, Lapių regioninis sąvartynas veiks iki 2020 m.

 

 

   

 Kauno RATC informacija 2012-05-31 16:50