ico_1 ico_2 ico_3
VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centras
Pramonės pr. 4A, Kaunas LT-51329
Tel./Faks.: +370 37 311 267
El.p.: info@kaunoratc.lt

Naujienos

Spausdinimo versija
2012-06-11 00:00:00

Aktyviausi akcijos „Mano miestelis be pavojingų atliekų" moksleiviai vyks į ekskursijas


Per 750 Lietuvos mokyklų kovą - gegužę dalyvavo akcijoje „Mano miestelis be pavojingų atliekų". Šios akcijos metu moksleiviai į mokyklą nešė ne tik panaudotas nešiojamąsias baterijas, bet ir nereikalingus kompiuterius, kitą buitinę elektros ir elektroninę įrangą. Akcijos organizatoriai - Gamintojų ir importuotojų asociacija, UAB „Atliekų tvarkymo centras" ir VšĮ „Problemų sprendimo centras".

 

„Projekte aktyviai dalyvavo ne tik moksleiviai, bet ir mokytojai, mokyklų bendruomenės. Akcijos metu buvo surinkta daugiau nei 90 tonų elektros ir elektroninės įrangos atliekų ir daugiau nei 5000 kg panaudotų baterijų," - rezultatais džiaugėsi Gamintojų ir importuotojų asociacijos direktorius Alfredas Skinulis. Moksleiviai į šią akciją įtraukė ir savo tėvus, senelius, kaimynus: visus skatino atsikratyti nereikalingomis atliekomis. Miesteliuose moksleiviai dalino savo pačių pagamintus lankstinukus, organizavo ekologines akcijas, aplankė ne vieną kaimyną, klausinėdami ar neturi atliekų. Mokyklose surinktas baterijas bei elektronikos atliekas išvežė akcijos partnerė bendrovė „Atliekų tvarkymo centras" (ATC), kuri aktyviausiai dalyvavusioms ir daugiausiai atliekų surinkusioms mokyloms įsteigė prizus - ekskursijas. Bendrovės vykdančioji direktorė Kristina Štelmokaitienė sakė, kad ypač smagu, kai mažiausieji visuomenės nariai dalyvauja tokiose akcijose, rūšiuoja atliekas ir rodo pavyzdį suaugusiems. „Išmesdami pavojingas atliekas į bendro naudojimo konteinerius, ar dar blogiau pamiškėse bei pakelėse teršiame aplinką, kenkiame sau ir bendruomenei." Išmesdami atliekas - netaupome, nes išrūšiuotas atliekas galima perdirbti ir grąžinti į gyvenimą suteikus joms kitą formą.

 

Net trylikos mokyklų moksleiviai (iš Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Marijampolės, Tauragės, Telšių, Utenos, Vilnius apskričių) vyks į pažintines aplinkosaugines ekskursijas. Jų metu moksleiviai aplankys UAB ,,EMP recycling" atliekų perdirbimo gamyklą, kurios darbuotojai parodys ir papasakos, kaip perdirbami nebenaudojami kompiuteriai, televizoriai ir kita elektroninė įranga. Taip pat moksleiviai apsilankys gražiausiuose Lietuvos gamtos kampeliuose: Čepkelių bei Viešvilės rezervatuose, Pagramančio regioniniame parke, pramogaus LABAS ir TAURŲ pramogų parkuose.

Kauno apskrityje laimėtoju išrinkta Kauno Jėzuitų gimnazija.

Daugiau informacijos apie akciją: http://www.pscentras.lt

VšĮ "Problemų sprendimo centras" informacija 2012-06-11 15:12