ico_1 ico_2 ico_3
VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centras
Pramonės pr. 4A, Kaunas LT-51329
Tel./Faks.: +370 37 311 267
El.p.: info@kaunoratc.lt

2019

Spausdinimo versija
2019-04-24 11:00:00

VDU studentų ekskursija


    Š.m. balandžio 10 d. Vytauto Didžiojo universiteto Ekologijos studijų programos IV kurso studentai lankėsi Kauno mechaninio biologinio komunalinių atliekų apdorojimo įrenginiuose (Sandraugos g. 12, Kaunas) (Kauno MBA), Lapių regioniniame sąvartyne bei Nemajūnų žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėje (Nemajūnų g. 15A, Kaunas). Ekskursijos dalyviai buvo supažindinti su Kauno MBA veikla, technologiniais atliekų rūšiavimo Kauno MBA procesais, atliekų rūšiavimo ir sutvarkymo principais. Studentai domėjosi kokie reikalavimai yra taikomi sąvartynų įrengimui, eksploatavimui ir uždarymui (sąvartyno uždengimui), kaip veikia sąvartyno filtrato surinkimo bei nudujinimo sistemos. Taip pat studentai buvo supažindinti su žaliųjų atliekų kompostavimo tvarka. 

   

    Kauno MBA įrenginiai veikia nuo 2016 m. pradžios. Juose surenkamos ir  tvarkomos komunalinės atliekos iš Kauno miesto savivaldybės, Kauno, Jonavos, Kaišiadorių bei Raseinių rajonų savivaldybių. Įrenginių dėka iš surinktų komunalinių atliekų atskirtos antrinės žaliavos perduodamos perdirbimui ar kitokiam panaudojimui, o biologiškai skaidžios atliekos yra kompostuojamos. Įrenginiai buvo pastatyti Kauno RATC įgyvendinant projektą „Kauno regiono komunalinių a

    Lapių regioninis sąvartynas veikia nuo 1973 m. Jis buvo rekonstruotas 2009 m. pabaigoje pagal visus Lietuvos Respublikos ir ES aplinkosauginius reikalavimus VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centrtliekų tvarkymo sistemos plėtra" (Nr. VP3-3.2-AM-01-V-02-008). Projekto biudžetas 34,4 mln. eurų: iš jų 29,2 mln. eurų skirti iš Europos Sąjungos Sanglaudos fondo, 5,2 mln. eurų prie projekto įgyvendinimo prisidėjo projekto vykdytojas Kauno RATC. ui (Kauno RATC) įgyvendinant Europos  Sąjungos lėšomis finansuojamą projektą „Kauno regiono atliekų tvarkymo sistemos sukūrimas".

 
 

VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymoc entro informacija