ico_1 ico_2 ico_3
VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centras
Pramonės pr. 4A, Kaunas LT-51329
Tel./Faks.: +370 37 311 267
El.p.: info@kaunoratc.lt

Naujienos

Spausdinimo versija
2018-02-21 14:00:00

Kauno mechaninio biologinio atliekų apdorojimo įrenginių kaminas


VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centro Kauno mechaninio biologinio atliekų apdorojimo įrenginių teritorijoje tęsiamos kamino, išvalyto oro išleidimui į aplinką, statybos. 

 

Eksploatuojant įrenginius, t.y. mišrių komunalinių atliekų apdorojimo technologinių procesų, vykstančių pastatų viduje, metu (pradedant atliekų iškrovimu, toliau vykstant atliekų apdorojimui) susidaro aplinkos oro teršalai. Yrančios organinės atliekos - pagrindinis kvapų susidarymo šaltinis. Iš visų įvardintų technologinių procesų išsiskiriantis užterštas oras surenkamas ir nukreipiamas į valymo įrenginius – šlapio valymo skruberių sistemą ir biofiltrus. Biofiltruose išvalytas oras į aplinką sklido pro tarpą (apie 3,5 m aukštyje) tarp stogo ir biofiltro.

 

Siekiant mažinti kvapų koncentraciją aplinkinėse teritorijose, buvo suprojektuotas biofiltrų užsandarinimas ir išvalyto oro išleidimas pro kaminą.

 

 

 

 

Sausio mėn. dėl dokumentų derinimo darbai buvo pristabdyti, tačiau šiuo metu eina į pabaigą. 2018 m. vasario 15 d. į įmonės teritoriją atvežtas 35 m aukščio kaminas, kuris galingų kranų pagalba per kelias valandas buvo pastatytas į vietą. Šiuo metu vykdomas oro nuvedimo vamzdžių pajungimas.

 

 

 

 

VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centras informacija