ico_1 ico_2 ico_3
VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centras
Pramonės pr. 4A, Kaunas LT-51329
Tel./Faks.: +370 37 311 267
El.p.: info@kaunoratc.lt

Naujienos

Spausdinimo versija
2018-08-03 11:45:00

Dėl kvapų sklaidos Kauno MBA


Informuojame, kad š. m. rugpjūčio 2 d. antroje dienos pusėje išsinėrė skruberio cirkuliacinis sistemos vamzdis, dėl nesandarumo teko stabdyti vieno skruberio darbą. Kad nesklistų į aplinką nemalonūs kvapai išjungėme ir atitinkamą ventiliatorių. Patikiname, kad kitas skruberis dirba efektyviai ir pilnu rėžimu. Iš biologinio apdorojimo pastato įjungtu/veikiančiu ventiliatoriumi traukiamas oras yra pilnai išvalomas. Išvalytas oras į aplinką yra išleidžiamas per jau pastatytą ir eksploatuojamą 35 m aukščio kaminą.

Dėl vėjo nebuvimo vakar dienos oro sąlygomis (galinčio išsklaidyti kvapus vėjo vakar nebuvo), nemalonus kvapas galėjo išplisti aplinkinėse teritorijose. Tačiau norime priminti, jog pirminiai sklaidos rezultatai (oro taršos inventorizacija ir kvapų sklaidos modeliavimas esant kaminui teikiama Aplinkos apsaugos agentūrai) parodė, kad tarša ir kvapai neviršija leistinų ribinių verčių, tai yra 8 OUE/m3 kvapo vienetų. Visgi, žmogus pajaučia kvapą jau prie 2 OUE/m3 kvapo vienetų, todėl tikėtina jog įmonės apylinkėse esant nepalankioms oro sąlygoms (slėgis, aukšta temperatūra) buvo juntami nemalonūs kvapai. Pabrėžiame, kad nesant technologinių nukrypimų, oro tarša neviršija ribinių verčių.

VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centro darbuotojai deda maksimalias pastangas siekiant vengti nukrypimo nuo technologinio proceso, todėl 2018 m. rugsėjo mėn. Kauno MBA yra planuojamas technologijos efektyvumo įvertinimas, siekiant įsitikinti, kad kompostavimo procesas atliekamas tinkamai.  Įmonė iš Vokietijos, biologinio atliekų apdorojimo objektų vertinime turinti didelę patirtį, jeigu bus nustatyti technologinio proceso trūkumai, pateiks rekomendacijas eksploatavimui.

Taip pat primename, kad siekdami mažinti kvapų sklaidą, naudojame  probiotines medžiagas (gerąsias bakterijas, naikinančias blogą kvapą). Probiotikais purškiama ne tik įmonės teritorija, bet ir rafinavimo zona.

Atsiprašome visų aplinkinių įmonių ir gyventojų dėl sukeliamų nepatogumų.

 

 

VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centras administracija