ico_1 ico_2 ico_3
VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centras
Pramonės pr. 4A, Kaunas LT-51329
Tel./Faks.: +370 37 311 267
El.p.: info@kaunoratc.lt

2015

Spausdinimo versija
2015-12-07 10:40:11

Tinkamai rūšiuoji – patogiai keliauji


Tinkamas elektronikos ir buitinės technikos rūšiavimas – atostogų kelionės pradžia. Tokią šio sezono akciją pristato Kauno regiono atliekų tvarkymo centras (RATC) kartu su Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija (EGIO).

 

Kauno RATC vadovas Kęstutis Balčiūnas sako pastebėjęs, jog gyventojai, rūšiuojantys atliekas tvarkingai, dažniausiai būna atsakingesni, ūkiškesni. Rūšiuodami žmonės ne tik tausoja aplinką, bet dažniausiai dar ir turi finansinės naudos, o tai leidžia taupyti atostogų kelionėms.

 

„Kartu su EGIO nusprendėme skatinti tuos, kurie yra atsakingi“, - sako K.Balčiūnas. Jis primena, kad prizų skaičius yra ribotas, todėl ketinančius atsikratyti stambios technikos - ragina paskubėti.

 

Kauno regiono gyventojai, RATC atliekų surinkimo aikštelėse pridavę stambią elektroniką (šaldytuvai, skalbimo mašinos, orkaitės, indaplovės, viryklės, džiovyklės) ir kt. techniką, sveriančią 30 ir daugiau kilogramų, bus apdovanojami projekto „Mes rūšiuojam“ kelioninėmis pagalvėlėmis. Šios pagalvėlės leidžia patogiau ilsėtis keliaujant automobiliu, autobusu ar lėktuvu.

 

EGIO vadovas Alfredas Skinulis sako, jog projektas „Mes rūšiuojam“ mielai prisideda prie Kauno regiono gyventojų skatinimo rūšiuoti.

 

„Siekiame, kad kuo daugiau atliekų būtų sutvarkoma pagal visus reikalavimus, norime, kad žmonės rūpintųsi aplinka ir iš rūšiavimo turėtų naudos“, - sako A. Skinulis.

 

Stambi elektronika iš gyventojų priimama visose 11-oje Kauno RATC aikštelių, jų adresus galima rasti čia: http://www.kaunoratc.lt/lt/kontaktai.

Gyventojai pristatę neišardytą stambią buitinę techniką, bus apdovanojami kelioninėmis pagalvėlėmis.

 

Elektronikos ir buitinės technikos atliekų negalima mesti į buitinių šiukšlių konteinerius, nes patekusios į sąvartynus šios atliekos dėl jose esančių pavojingų medžiagų gali pridaryti žalos gamtai ir netekti antrinių žaliavų, iš kurių gali būti pagaminami nauji gaminiai.Elektronika surenkama specialiose vietose, kuriomis rūpinasi importuotojai, jų organizacijos. Apie tinkamą tokių atliekų tvarkymą pagal teisės aktų nustatytą tvarką, prižiūrimą Aplinkos ministerijos pavaldžių įstaigų, daugiau informacijos galima rasti www.mesrusiuojam.lt arba socialinio tinklo „Facebook" profilyje „Mes rūšiuojam".