ico_1 ico_2 ico_3
VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centras
Pramonės pr. 4A, Kaunas LT-51329
Tel./Faks.: +370 37 311 267
El.p.: info@kaunoratc.lt

Naujienos

Spausdinimo versija
2014-11-03 09:07:50

Kviečiame gyventojus prisijungti prie aplinkosauginio projekto "Mes rūšiuojam"


 

Šį rudenį vėl prasidėjo jau trečius metus vykstantis aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam“, kuris kviečia visus Lietuvos gyventojus rūšiuoti atliekas ir drauge saugoti savo aplinką. Projekto organizatoriai Gamintojų ir Importuotojų Asociacija (GIA), VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“ bendradarbiaujant su VšĮ „Kauno regiono atliekų tvarkymo centras“ (Kauno RATC) bei Kauno apskrities savivaldybėmis siekia skatinti ir mokyti visuomenę, o ypač moksleivius, studentus bei darželinukus rūšiuoti ir rinkti atskirai buitinės technikos, elektronikos, baterijų ir akumuliatorių atliekas, taip pat autoservisų darbuotojus rūšiuoti ir rinkti alyvų, filtrų, amortizatorių atliekas, jų nemesti su kitomis atliekomis, taip mažinti aplinkos taršą ir įgyvendinti Aplinkos ministerijos nustatytus aplinkosauginius reikalavimus.

Kartu su naujais mokslo metais prasidėjo naujas projekto „Mes rūšiuojam“ švietimo įstaigose etapas. Už išrūšiuotas ir priduotas elektronikos ir baterijų atliekas mokyklos gaus taškus, kuriuos iškeis į įvairias prekes ar paslaugas. Aktyviai rūšiuodami švietimo įstaigų mokiniai ir darbuotojai laimės vertingus prizus, o kryžiažodžių ir piešinių konkurso dalyviai turės galimybę laimėti originalius, specialiai 2014 metų pasaulio vyrų krepšinio čempionatui sukurtus kamuolius su Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės žaidėjų parašais. Praėjusiais mokslo metais 1400 Lietuvos švietimo įstaigų aktyviai dalyvavo projekte, šis gausus dalyvių būrys nuo projekto pradžios jau surinko 550 tonų elektronikos ir 19 tonų baterijų atliekų, kurias išmainė į prizus už daugiau kaip 250 tūkst. litų.

Projekto organizatoriai kartu su Kauno RATC taip pat kviečia visus Kauno apskrityje esančius autoservisus prisijungti prie projekto „Mes rūšiuojam autoservise“, kurio metu autoservisų darbuotojai turi galimybę rūšiuoti ir rinkti ir atiduoti tvarkymui alyvų, vidaus degimo variklių degalų, tepalų, oro filtrų, automobilių hidraulinių (tepalinių) amortizatorių atliekas. Pridavę jas atliekų surinkėjui UAB „Atliekų tvarkymo centras“ dalyviai ne tik gaus atlygį, bet ir rinks taškus, kuriuos galės iškeisti į vertingus prizus. Taip pat projekto „Mes rūšiuojam įmonėje“ metu visos šiame projekte dalyvaujančios įmonės turi galimybę rinkti nešiojamų baterijų ir akumuliatorių bei elektros ir elektroninės įrangos atliekas, jas pridavusios gaus taškus, kuriuos, kaip ir autoservisai, galės iškeisti į vertingus prizus. Prisijungti prie projektų galite internetinėje svetainėje www.mesrusiuojam.lt.

Šių metų lapkričio 4 dieną prasideda projekto „Mes rūšiuojam. Daugiau erdvės kiemuose“ rudeninė akcija, kuri truks iki lapkričio 28 dienos. Šios akcijos metu asmenų, pridavusių savo senas transporto priemones teisėtiems tvarkytojams, laukia įvairūs vertingi prizai. Projekto organizatoriai taip pat ragina visus savivaldybės gyventojus nebūti abejingus mus supančiai aplinkai ir pranešti apie bendrojo naudojimo teritorijose be priežiūros paliktus nebenaudojamus automobilius bei nelegalius transporto priemonių ardytojus, kurie neteisėtai ardo automobilius ir teršia aplinką. Norintys priduoti savo nebenaudojamą automobilį arba pateikti informaciją apie kiemuose be priežiūros paliktus nebenaudojamus automobilius ar nelegalius transporto priemonių ardytojus, turėtų skambinti tel. 8 600 900 30 arba rašyti el.paštu atliekos@gia.lt. Akcijos metu nenaudojami automobiliai bus nemokamai (už vertę turinčią transporto priemonę savininkui bus sumokėta) išgabenti iš jų buvimo vietos, išrašyti visi būtini dokumentai, o pakartotinai nepanaudojamos atliekos sutvarkytos pagal visus teisės aktų reikalavimus.

Visa informacija apie projektą „Mes rūšiuojam“ ir skirtingas jo dalis – projekto internetinėje svetainėje www.mesrusiuojam.lt. Kitas naujienas, įvairius žaidimus bei konkursus rasite prisijungę prie projekto „Mes rūšiuojam“ Facebook tinklapyje.