ico_1 ico_2 ico_3
VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centras
Pramonės pr. 4A, Kaunas LT-51329
Tel./Faks.: +370 37 311 267
El.p.: info@kaunoratc.lt

Naujienos

Spausdinimo versija
2011-10-11 00:00:00

Rūšiuoti atliekas - ne vien moksleivių rūpestis


„Saugokime aplinką, rūšiuodami atliekas" - šiuo rašinių konkursu prasideda Aplinkos ministerijos projektas „Gamtosauginių mokyklų švietimas ir mokymas elektros ir elektroninės įrangos, apmokestinamųjų gaminių ir pakuotės atliekų tvarkymo klausimais".

Rašinius, kuriuose moksleiviai išsakys savo požiūrį apie atliekų rūšiavimą, ekologines krašto problemas, vertins kompetentinga komisija ir nugalėtojus apdovanos specialiais prizais. Geriausi moksleivių darbai bus skelbiami vietinėje spaudoje.

Šiame projekte dalyvauja 34 gamtosauginės mokyklos iš 25 šalies savivaldybių. Šių mokyklų moksleiviai išklausys paskaitas, kaip teisingai rūšiuoti atliekas. Lektoriai iš regioninių atliekų tvarkymo centrų ir ekologai juos supažindins su atliekų rūšiavimo principais, organizuos praktines užduotis. Atlikdami jas, moksleiviai panaudos gautas teorines žinias apie atliekų rūšiavimą. Į šias paskaitas bus kviečiami atvykti ne tik mokiniai, jų mokytojai, bet ir jų šeimos nariai bei vietos gyventojai. Moksleiviams bus išplatinta atmintinė, kaip rūšiuoti buityje susidarančias atliekas. Ji atspausdinta ant ekologiško popieriaus naudojant aplinkai nekenksmingus dažus. Atmintinė bus platinama per mokyklas vietos bendruomenėms, siekiant skatinti gyventojus rūšiuoti atliekas.

Lietuvoje į sąvartynus kasmet išvežama maždaug 1,5 mln. tonų įvairių atliekų. Sąvartynuose pašalintos ir gamtoje išmestos atliekos ilgai išlieka nesuirusios. Pavyzdžiui, popierius suyra vidutiniškai per 3-5 mėnesius, sulčių ir pieno pakuotės - 5 metus, konservų dėžutės - maždaug per 90 metų, plastiko pakuotės - per 500÷1000 metų, o stiklainiai, buteliai - net 900 metų ir daugiau. Tokie duomenys - tiesioginis įrodymas, kad siekdami išsaugoti aplinką ateities kartoms, turime rūšiuoti atliekas.


Projektą inicijuoja Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, jį vykdo - VšĮ „Problemų sprendimo centras"

 

Daugiau informacijos:

 

Lijana Kanarskienė

VšĮ „Problemų sprendimo centras" direktorė

tel. 8 5 216 38 18, 8 618 77378