ico_1 ico_2 ico_3
VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centras
Pramonės pr. 4A, Kaunas LT-51329
Tel./Faks.: +370 37 311 267
El.p.: info@kaunoratc.lt

Naujienos

Spausdinimo versija
2012-03-22 00:00:00

Išdalinti pirmieji nemokami konteineriai namudiniam kompostavimui


    

 

Nuo š.m. kovo 19 d. UAB „Kauno švara" klientų aptarnavimo skyriuje pradėti dalinti konteineriai namudiniam kompostavimui gyventojams, kurie yra sudarę mišrių komunalinių (buitinių) atliekų tvarkymo sutartis su UAB „Kauno švara" ir kurių namų valda/ sodo sklypas yra bendrovės aptarnaujamoje teritorijoje.

 

UAB „Kauno švara" geranoriškai sutiko bendradarbiauti ir VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centrui padėti išdalinti 8000 vnt. konteinerių Kauno miesto ir apie 3000 vnt. konteinerių Kauno rajono gyventojams.

 

Gyventojai džiaugiasi galimybe įsigyti nemokamus konteinerius namudiniam kompostavimui ir tokiu būdu tvarkingai rūšiuoti sodo, daržo ir virtuvės atliekas bei pasigaminti vertingą trąšą - kompostą. Konteinerių atsiimti atvyksta ir tie gyventojai, kurie jau kompostuoja namų ūkiuose susidarančias biologiškai skaidžias atliekas, ir tie, kurie kompostuoti žaliąsias atliekas bandys pirmą kartą.

 

Artimiausiu metu konteinerius namudiniam kompostavimui planuojama pradėti dalinti ir kitiems Kauno regiono gyventojams.

 

 

Nemokami konteineriai namudiniam kompostavimui yra viena iš VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centro įgyvendinamo projekto „Kauno regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra" (Nr. VP3-3.2-AM-01-V-02-008), dalių. Viso projekto preliminari vertė yra 133.6 mln. litų be PVM. ES finansuojama dalis sudaro apie 102,9 mln. Lt be PVM, VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centro numatoma dalis - 30.7 mln. Lt be PVM. Kompostavimo konteinerius gali įsigyti Kauno regiono gyventojai, turintys privačias namų valdas ar sodo sklypus. Šia iniciatyva siekiama skatinti namudinį kompostavimą ir tuo pačiu mažinti biologiškai skaidžių atliekų patekimą į sąvartynus.

 

 

 

Informacija patalpinta 2012-03-22 13:23