ico_1 ico_2 ico_3
VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centras
Pramonės pr. 4A, Kaunas LT-51329
Tel./Faks.: +370 37 311 267
El.p.: info@kaunoratc.lt

Naujienos

Spausdinimo versija
2010-11-23 00:00:00

Dviratininkų klubo ekskursija į Lapių sąvartyną


Š.m. lapkričio 20 d. ekskursijoje į regioninį Lapių sąvartyną bendrijos „Atgaja" iniciatyva dalyvavo Kauno "Velomanų" dviratininkų klubo nariai.

Lapių sąvartyne klubo nariams buvo pristatytas Kauno regiono atliekų tvarkymo sistemos sukūrimo projektas, kurį įgyvendinant regioninio Lapių sąvartyno naujos sekcijos įrengtos, laikantis ES ir LR aplinkosauginių reikalavimų, taip pat rekultivuotas pirmasis atliekų kaupimo laukas.

Apžiūrėjus sąvartyno užimamą teritoriją, įvertinus kasdien patenkančių atliekų kiekius ir sudėtį, klubo nariams pristatyta atliekų rūšiavimo svarba. Nemažą procentą bendrame komunalinių atliekų sraute vis tik sudaro antrinės žaliavos, kurios sąvartyne išlieka nesuirusios daug metų. Rūšiuojant atliekas, atskiriant antrines žaliavas iš bendro komunalinių atliekų srauto, į sąvartyną patenka mažiau atliekų, vadinasi, didėja sąvartyno talpa ir jį naudoti galėsime ilgiau. Rūšiuodami atliekas taupome žemės naudingas iškasenas, taip pat išsaugome švaresnę ir sveikesnę aplinką.

 

 

 

 

Nuotraukos Gedimino Labučio.